Szczególny moment wesela — pierwszy taniec weselny

Jaki ma być ten pierwszy taniec weselny? Na pewno inny, widowiskowy i spektakularny. Zaskakujący, wzruszający, a może rozbawiający gości? Ewentualne potknięcia może ukryć wytworzony dym, który będzie sprawiał, że taniec będzie wyglądał jak w chmurach. Piękny klimat można stworzyć za pomocą baniek mydlanych oraz zimnych ogni. Ale przede wszystkim taniec musi pasować do pary. Taki taniec to wzruszająca chwila i wspaniałe wspomnienie.

Jaką melodię wybrać na pierwszy taniec weselny?

Po zaplanowaniu ślubu i wesela nadchodzi czas, aby wybrać ulubioną melodię na Wasz taniec. Przy dobrej muzyce, dzięki ćwiczeniom, taniec może być niezapomnianym przeżyciem. Zastanówcie się dobrze nad wyborem utworu. Najlepiej, gdy macie dobre wspomnienia związane z jakąś melodią. Z pewnością taki utwór wywoła w Was niezapomniane emocje. Dodatkową atrakcją może być, wyświetlenie na ekranie słów piosenki, by goście mogli śpiewać, włączając się w zabawę. Gdy Wy nie będziecie czuć się skrępowani, Wasi goście będą cieszyć się Waszym tańcem, czuć Waszą bliskość i szczęście.

Skrupulatnie zaplanowany pierwszy taniec weselny

Dzięki poradom ekspertów ze szkoły tańca możecie zatańczyć profesjonalnie walca, tango czy rumbę. Taka umiejętność zostanie na zawsze, a Wasz taniec zapamiętany będzie na długo. Możecie pomieszać kilka stylów tańca i zaskoczyć Waszych gości niesamowitymi wrażeniami. Wasz występ ma być rozpoczęciem wspaniałej zabawy w tym wyjątkowym dniu. Wszystko zależy od Waszego gustu i charakteru wesela. Pierwszy taniec nie jest koniecznością, jednak goście są świadkami Waszych symbolicznych kroków we wspólnym życiu. Para młoda, może rozpocząć zabawę weselnym polonezem, który zaangażuje wszystkich gości. Utwór do Waszego tańca powinien być przyjemny do tańczenia i budzić pozytywne emocje, radość z bycia ze sobą. Taniec odzwierciedla osobowość, usposobienie małżonków, może być spokojny, zmysłowy i elegancki lub spontaniczny, wesoły z przymrużeniem oka.

Jak pokonać stres podczas pierwszego tańca weselnego?

Przygotowanie się do pierwszego tańca weselnego, to duży stres dla Pary Młodej, która znajduje się pod wielką presją. Nie każdy szybko się uczy, czasem potrzeba kilku lat na naukę tańca, a czasem wystarczy kilka tygodni. Walc angielski jest wolnym, eleganckim tańcem, sprawdzi się, jeśli nie jesteście najlepszymi tancerzami. Ma nieskomplikowany rytm, więc podstawowe kroki tego tańca są łatwe do opanowania. Jest bardzo romantyczny, wolne i spokojne tempo tego tańca jest dostosowane do długich sukien ślubnych.

Przy szybkich tańcach, trzeba przyswoić więcej kroków. Dobrze sprawdza się chacha lub rumba. Charakterystyczne w nich są dość proste kroki i rytm, swobodnie można je przyswoić w ciągu kilku godzin lekcji tanecznych. Czas, jaki wystarczy na to, by zaprezentować się gościom w tańcu, powinien trwać ok. półtorej minuty. Weselny taniec nie może stresować i tremować, ma Wam dawać radość i satysfakcję. Tymczasem bywa, że tych kilka minut, to najbardziej stresujący moment, którego obawiają się przyszli małżonkowie. Symbolizuje on wspólny krok w przyszłość.

Wszyscy goście obserwują, więc młodzi obawiają się pomyłek i tego, jak wypadną. Dłuższy utwór to więcej kroków do zapamiętania, nie każdy ma wyczucie rytmu, więc może stanowić większą trudność. Dodatkowo stresujemy się samą uroczystością ślubną, a to utrudnia wykonanie pierwszego tańca. Trzeba go dobrze przećwiczyć do podkładu muzycznego, warto zadbać oczywiście o pasującą muzykę, zabawa zaczyna się już po pierwszym tańcu Pary Młodej. Chodzi o wyjątkowy nastrój, magiczny. Taniec trzeba również dopasować do stroju, by suknia lub buty w nim nie przeszkadzały i by uniknąć niepotrzebnego stresu. Są specjalne kursy tańca dla narzeczonych, przygotowujące do ślubu, które pozwolą Wam na techniczne opanowanie kroków, dopracowanie choreografii, przećwiczenie wejścia na parkiet.

Dodaj komentarz