Salon dla psów — bo twój pupil jest tego wart

Zdecydowanie kochamy zwierzaki. Te bardziej kudłate i te szorstkowłose, te rasowe i te rasy europejskiej. Nie ma chyba bardziej kochanej, wiernej i wdzięcznej istoty niż pies. Działy z psimi zabawkami, dodatkami dla psów, ubrankami, specjalistycznym sprzętem, kosmetykami, grzebieniami rozrastają się w zastraszającym tempie. Coraz bardziej świadomie podchodzimy już nie tylko do życia i rozrywki dla naszych czworonogów, ale też do ich higieny i wyglądu – niezależnie od rasy. Dlatego właśnie salon dla psów to miejsce, które cieszy się coraz większą popularnością.

SPA dla PSA?

Zdecydowanie tak!  Nasze psiaki, podobnie jak my potrzebują, by zadbać o ich zdrowie i wygląd. Pięknie ostrzyżony, wyczesany piesek, którego sierść lub włosy wypielęgnowane są odpowiednimi kosmetykami – to szczęśliwy piesek (nie mówiąc już o właścicielu). Na szczęście, już coraz więcej właścicieli psów rozumie jak ważna jest taka higiena psa. W przeciwieństwie do salonów SPA dla ludzi, salon dla psów to często niezbędny element pielęgnacji. Każdy, kto miał psa, który nie lubił się czesać doskonale wie, o czym mowa. My, jako właściciele psów nie mamy doświadczenia i umiejętności, by zrobić to poprawnie, bezpiecznie i bezboleśnie dla psów. Są oczywiście wyjątkowe psy, które uwielbiają się czesać – szczególnie jeśli są do tego przyzwyczajane od szczeniaka. Jeśli jednak twój pupil na sam widok grzebienia lub szczotki zaczyna podkopywać ogrodzenie, szykując się do ucieczki – koniecznie musisz odnaleźć salon dla psów w swojej okolicy.

Psie SPA pomaga zadbać o pazurki, zęby, uszy, a nawet gruczoły naszego czworonoga. To zdecydowanie nie są zabiegi, które psy lubią. Powinny być wykonywane przez osoby, które czują się w tym pewnie, nie boją się psów, znają dobrze ich zachowania i wykonują zabiegi fachowo, szybko i tak, by pieska nie bolało.

Salon dla psów – dlaczego psy tak bardzo lubią do niego chodzić?

Przede wszystkim dlatego, że są tam rozpieszczane – nikt tak nie kocha zwierzaków, jak ludzie, którzy z pasją pracują z nimi każdego dnia. Psy o tym doskonale wiedzą i na ich widok zwykle machają ogonkami, ufają im i pozwalają na to, by wykonali swoją pracę. Nie każdy piesek jest od razu tak ufny, jednak pracownicy salonów dobrze wiedzą, jak dotrzeć do serduszka nawet najbardziej zlęknionego pieska. Dostęp do dobrej jakości kosmetyków, sprzętu groomerskiego oraz najlepszych smakołyków w nagrodę za grzeczność sprawia, że taka wizyta przebiega w pełni profesjonalnie.

Kąpiel psiaka, czesanie i strzyżenie to podstawowe zabiegi, jakie się wykonuje w salonach dla psów. Nawet jeśli włosy lub futro jest splątane, woda pomaga wyczesać pieska skuteczniej, a dobre szampony przywracają zrównoważone pH skórze naszego psa. Czesanie na mokro jest skuteczne w usuwaniu wszelkiego rodzaju splatań, a także martwego naskórka ze skóry naszego pieska. Trzeba pamiętać, że psów nie można za często kąpać, w zasadzie należy to robić tylko wtedy, gdy pies jest naprawdę brudny lub trzeba go wyczesać na mokro. Po zabiegach kąpielowych nakładana jest także na sierść specjalna odżywka. Któż by się nie czuł po takich zabiegach dobrze? Okraszony bezwarunkową miłością specjalistów groomerów oraz nagrodami, każdy pies pokocha SPA.

Czy salon dla psów to bezpieczne miejsce?

Zdecydowanie tak. To miejsca, w których pracują tylko wykwalifikowani groomerzy, którzy trymują, strzygą, myją i pielęgnują psy z największą pasją i profesjonalizmem. Pieski nie są poddawane żadnym zabiegom farmakologicznym, nie są im podawane leki. Pieski traktowane są z najwyższym szacunkiem i godnością, jak na klientów salonu SPA przystało. Taka wizyta trwa najczęściej kilka godzin, obecność właściciela w trakcie zabiegów zwykle nie jest potrzebna, wręcz może utrudnić zabiegi. Pieski po myciu są suszone, co może chwilę potrwać i jest niezwykle ważne, by pies się nie przeziębił. Niektóre salony dopuszczają, by właściciel był obecny podczas zabiegów, jednak nie jest to konieczne. W czasie gdy Twój pies się czesze, strzyże i myje, Ty możesz spokojnie skoczyć na zakupy.

Dodaj komentarz